Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wednesday, November 21, 2018

Problem z wchodzeniem do partycjii

Sierpień 5, 2011 by  
Filed under Porady komputerowe

Chyba każdy z nas miał kiedykolwiek problem z wejściem, do jakiekolwiek partycji,czy do podłączonego pendrive’a. Objawia to się tym, że klikając dwa razy na partycji, wyskakuje informacja, aby wybrać do otworzenia tej partycji. Da się to obejść, klikając prawym przyciskiem myszy na partycji i wybierając, polecenie z menu kontekstowego, Eksploruj. Niestety jest to trochę uciążliwe. Wiele osób myśli, że jest to szkodliwe działanie wirusa. Na szczęście nie musi to oznaczać skanowanie całego naszego sytemu, aby wykryć szkodnika. Przyczyna może być inna. Zanim zaczniemy, często żmudne, skanowanie systemu możemy zrobić taki trik.

1. Wyłączenie i ponowne włączenie procesu explorer.exe.

Przyczyną naszych problemów, może być proces explorer.exe, który wyłączymy a następnie ponownie włączymy. Wciskamy Ctrl+Alt+Delete. Pojawi nam się okno Menadżera Zadań.

2.Wchodzimy w zakładkę procesy. Odnajdujemy tam proces Explorer.exe i klikamy na niego JEDNOKROTNIE lewym przyciskiem myszy. Następnie pod spodem klikamy Zakończ proces.

3. Wyświetli się ostrzeżenie o tym, że kiedy zakończymy ten proces mogą pojawić się problemy z działaniem systemu. Zapewniam że czynności, które wykonujemy są ABSOLUTNIE BEZPIECZNE. Wybieramy Tak.

4. Po chwili znikną nam wszystkie ikony. Spokojnie zaraz sprawimy, że pojawią się ponownie. We wciąż otwartym oknie Menadżera Zadań u góry wybieramy Plik i Nowe Zadanie.

5. Otworzy nam się małe okienko, w którym wpisujemy explorer.exe i wciskamy klawisz ENTER.

6. Pojawi nam się pulpit i ikony. Teraz sprawdzamy, czy możemy wejść do partycji za pomocą dwóch kliknięć prawym przyciskiem myszy. Jeśli nie,należy przeskanować komputer systemem antywirusowym z aktualna baza sygnatur (czyli wirusów). Jeśli to nie pomoże – rozwiązaniem zostaje chyba tylko format i instalacja całego systemu od nowa.

Similar Posts:

Podziel się tą stroną z innymi:
  • Print
  • Facebook
  • Add to favorites
  • MySpace
  • PDF
  • Twitter
  • Wykop

Speak Your Mind

Tell us what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!

CommentLuv badge
tag on every page -->