Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Tuesday, July 17, 2018

Poradnik: Dysk jest pełny? – problem z pendrivem…

Sierpień 5, 2011 by  
Filed under Porady komputerowe

Jak z pewnością wiemy pendrivy są formatowane przez producentów w systemie plików FAT32 lub jeszcze starszym FAT. Można to zresztą łatwo sprawdzić. Jednak kiedy mamy pendrive o pojemności 8 GB i więcej możemy mieć problem ze skopiowaniem pewnych plików, np. obrazów ISO, które zajmują np. 6Gb. Wyskakuje wtedy błąd Dysk jest pełny”. Związane jest to z systemem plików, w którym sformatowany jest nasz pendrive, ponieważ w systemie FAT i Fat32 można kopiować tylko pliki o pojemności mniejszej niż 4Gb. Na szczęście istnieją dwa sposoby aby to ominąć i oba zaprezentuje poniżej. Polecam sposób pierwszy, ponieważ w pliki będą kopiować się szybciej i na dodatek operacje, którą zaprezentuje wykonywać będziemy tylko raz, w przeciwieństwie do drugiego sposobu.

1.Sprawdzanie systemu plików w naszym pendrivie.
1.Najpierw podłączamy naszego pendrive’a do wejścia USB.Czekamy aż system go wykryje. Następnie w ikonie Mojego Komputera klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę naszego pendrive’a i wybieramy Właściwości.
2.Następnie w oknie, który się nam otworzy, patrzymy na System plików. Jeśli mamy Fat32 lub FAT przechodzimy do nastepnego punktu.

2.Formatowanie pendriv’e w systemie NTFS
1.Podłączamy pendrive. Wchodzimy do Mój komputer i otwieramy okienko właściwości pendrive’a. Przechodzimy do zakładki Sprzęt. Wybieramy naszego pendrive’a z listy i klikamy Właściwości. W zakładce Zasady zaznaczamy opcję Optymalizacja wydajności. Teraz już przy formatowaniu pendrive’a możliwa będzie opcja wyboru NTFS.

2.Przechodzimy znowu do Mojego Komputera i klikamy prawym przyciskiem myszy na nasz pendrive, i wybieramy Formatuj. W oknie System Plików powinno być do wybrania NTFS.

3.Kopiowanie obrazu ISO.

Uwaga: ten sposób wykonujemy jeśli niechcemy formatować pendrive’a. Drugi sposób jest bezpieczniejszy i szybszy gdyżta porade będziemy musieli wykonywać za każdym razem kiedy chcemy skopiować pliki na pena.

1.Najpierw musimy zamontować obraz.

2.Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę płyty i wybieramy eksploruj. Następnie zaznaczamy wszystkie pliki i foldery (Ctrl+A). Przechodzimy do naszego pendrive’a. Wklejamy wcześniej skopiowane pliki.

Similar Posts:

Podziel się tą stroną z innymi:
  • Print
  • Facebook
  • Add to favorites
  • MySpace
  • PDF
  • Twitter
  • Wykop

Comments

One Response to “Poradnik: Dysk jest pełny? – problem z pendrivem…”

Trackbacks

Check out what others are saying about this post...
  1. Anonim pisze:

    [...] Probowales zmienic system plikow z fat32 na ntfs lub odwrotnie? Jak to zrobic, opis tutaj Poradnik: Formatowanie pendive'a w systemie NTFS __________________ jaki telewizor posiadasz?.mozna glosowac tutaj [...]Speak Your Mind

Tell us what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!

CommentLuv badge
tag on every page -->